Ågrenska, förfrågan

Posted by Mats Andersson in Aktiviteter | Föreningen | Nytt

Brev från chefen!
Ni borde alla ha fått detta i eder mejl, men för er som missat detta följer det nedan.

Hej alla diagnosbärare med familjer.
Jag har fått en förfrågan från Ågrenska, om att de kan tänka sig att arrangera en familjevecka, hösten 2018, med inriktning på SW. Jag har tagit på mig ansvaret för att kolla upp om det finns intresse, då detta enbart kan arrangeras om det blir tillräckligt med deltagare/familjer. Nytt för oss är att de kan anordna föredrag för vuxna diagnosbärare, assistenter och anhöriga på ett och samma läger. För vuxna diagnosbärare, assistenter och anhöriga är lägret från måndag till onsdag eftermiddag. För familjerna varar det till fredag.
Det är viktigt att alla hör av sig till mig, så jag kan meddela Ågrenska hur intresset är. Det är inget krav att man ska var medlem i vår förening. Vi kommer att lägga upp det på vår hemsida och Facebook sida.
De som har varit med någon gång tidigare får ändå möjlighet att deltaga i mån av plats. Hoppas detta kan bli av, då det bland våra medlemmar är stor efterfrågan på diskussionsgrupper.

Med vänlig hälsning Bettan
0705218460
beth.lindecrantz@sturge-weber.se

Both comments and pings are currently closed.